Ми не пропонуємо знижок - у нас просто низькі ціни!!

«Як правильно купувати комп'ютер?»

Основні критерії, якими звичайно керується Покупець при покупці комп'ютера — це «щоб було добре і недорого». Формулювання це дуже розпливчате — що одному буде «добре», у іншого викличе лише іронічну усмішку. У кожного свої потреби і можливості. Ця стаття покликана допомогти Вам зробити правильний вибір і зорієнтувати Вас на комп'ютерному ринку, особливо, якщо Ви зібралися купувати комп'ютер вперше. У статті ми поділимося власним чималим досвідом з продажу ПК, і дамо декілька корисних порад, а також постараємося узагальнити досвід інших продавців і користувачів комп'ютерної техніки.
Розглядаючи аналогічні матеріали по цій проблемі, ми дійшли висновку, що деяка перевантаженість технічними термінами лякає недосвідченого користувача і затруднює його вибір. Тому, там, де тільки це можливо, ми опускатимемо технічні подробиці і висловлюватимемося на зрозумілій звичним людям мові.
Спершу познайомимо вас з однією простою істиною — комп'ютера не треба боятися!
Багато людей, які погано знайомі з комп'ютерною технікою, вважають ПК якимсь надскладним агрегатом. З технічної точки зору це дійсно так, але Вам доводиться спілкуватися з ним виключно як користувачу. Адже в побуті ви не замислюєтеся про складний пристрій відео комп'ютера немає нічого складного, хоча тут і потрібне знання деяких правил і прості навики роботи.
Отже, Ви вирішили, що вам потрібен комп'ютер. Покупка комп'ютера — справа достатньо серйозна і відноситися до нього треба серйозно, так само, як до покупки автомобіля. Тут важливо не тільки «що купувати?», але і «як купувати?» і «де купувати?».
Перш ніж відповісти на поставлені питання, приведемо коротку довідку.

Персональним комп'ютером або скорочено ПК називають комплекс різних пристроїв, які складають персональне робоче місце. Основними компонентами такого робочого місця є: системний блок (власне це і є комп'ютер), монітор, клавіатура і миша. Ці чотири компоненти є найважливішими. Решта устаткування, таке як звукові колонки, модем, принтер — є дуже бажаними, але не обов'язковими для роботи компонентами.
На питання — «що купувати?» можна відповісти лише тоді, коли Ви визначитеся з питанням — для чого Вам потрібен комп'ютер?
Ми рекомендуємо Вам два підходи по вибору ПК.

Перший полягає у тому, що Ви підбираєте комп'ютер, виходячи зі своїх потреб. Цей принцип найбільш розумний, якщо ви берете комп'ютер для роботи, і платите тільки за ті його можливості, які щодня використовуватимете. Керуючись такими міркуваннями, ви можете купити недорогу машинку і будете цілком задоволені її можливостями. Якщо комп'ютер купується для домашнього використання, то не завжди можна передбачити, що на ньому захочеться робити в майбутньому. Домашньому комп'ютеру бажано бути більш універсальним, відповідно і коштує такий ПК дорожче.
Другий принцип формулюється так: «Максимум можливого — при фіксованому рівні витрат». Якщо Ви вирішили піти по такому шляху, то необхідно визначити для себе верхню межу суми, яку Ви здатні витратити на своє придбання. У такому разі грамотний менеджер завжди запропонує Вам унікальну конфігурацію, яка підійде саме Вам. Але тут присутнє одне «АЛЕ». Ви повинні ствердитися у тому, що чим дешевший комп'ютер — тим менше у нього можливостей. Існує поріг ціни, коли покупка просто втрачає значення. Тому сума, відкладена на покупку ПК повинна бути розумною, а якщо грошей не вистачає, краще відкласти покупку на деякий час і призбирати грошенят, а не шукати наддешеві пропозиції.
Отже — «що купувати?»
Перш за все, Ви повинні вирішити, навіщо Ви купуєте комп'ютер: для ігор, для офісних робіт, для бухгалтерії, для обробки зображень і звуку, для презентацій. Залежно від призначення, комп'ютер сильно розрізнятиметься як за ціною, так і по складу. Великі обчислювальні можливості потрібні для обробки зображень, відео, звуку і для комп'ютерних ігор. Зауважимо, що потужний комп'ютер також здатний робити і будь-яку «просту», офісну роботу, а ось слабкий може не все, що доступно потужному. Слабкий комп'ютер теж, як не дивно, вміє багато чого, але в основному придатний для офісної роботи і роботи з документами, набору текстів, рефератів і т. д.
Все, про що ми розказуватимемо нижче — відноситься до системного блоку. Ми умисне не зачіпаємо тут обговорення периферійних пристроїв, моніторів, клавіатур і т. д., оскільки в Інтернеті можна знайти велику кількість описів по конкретному товару.
Системний блок ПК складається з набору певних стандартних частин, яких на ринку велика кількість. Від збалансованості, надійності, функціональних можливостей і сумісності між собою цих блоків залежить, яким буде Ваш комп'ютер.

Чомусь в суспільстві склалася думка, що хороший, а головне — швидкий комп'ютер — це комп'ютер з максимально швидкодійним процесором. Чим швидкість процесора вища, тим комп'ютер кращий. Так, процесор комп'ютера — це його серце. Від того, на скільки швидко працює процесор, багато в чому залежить продуктивність комп'ютера. Ось тільки в яких одиницях вимірювати його продуктивність? У цифрах, «папугах», кілобайтах, мегагерцах або доларах? Відкриємо маленьку таємницю — частота процесора не завжди показує його максимальну продуктивність. Наприклад, Pentium 4 2800 Мгц працює набагато швидше, ніж Celeron 3000 Мгц, і коштує він дорожче, а частота його на цілих 200 Мгц менше. Насправді продуктивність ПК в цілому залежить не тільки від процесора, але і від типу комплектуючих, які були використані при збірці. Навіть наймогутніший автомобільний двигун (з яким можна порівняти наш процесор) не зможе показати, на що він здатний без хорошого пального, коліс і коробки передач. Будь-яка повільна ланка зведе нанівець зусилля інших.
Назвемо чотири найголовніші частини ПК, від яких залежить його продуктивність. Це сам процесор, материнська плата, відеокарта і оперативна пам'ять (саме тип пам'яті, а не тільки її кількість). Продуктивність системи залежить від розумного балансу всіх чотирьох компонентів. Якщо ж Ви збираєтеся купувати комп'ютер екстракласу, то потрібно враховувати набагато більше дрібних нюансів, і без ради професіонала Вам вже не обійтися.
Мабуть, найцікавіше те, що жодна з конфігурацій, які звичайно представлені в прайс-листах, не підходить для професійного застосування. Часто в прайс-листах фірми-продавці пропонують типові конфігурації початкового рівня для порівняння цін, а також з метою привернути низькими цінами покупців, використовуючи (і не завжди виправдано) дешеві комплектуючі — от чому недорогий комп'ютер не завжди краща покупка.
Існує таке поняття, як «збалансована конфігурація», коли одні компоненти комп'ютера повинні відповідати іншим як по фізичній сумісності, так і функціонально. Буває, що встановлений в комп'ютері якісний і добротний блок не здатний працювати в повну силу, тому що цьому заважає інший, слабкіший, не успішніший за перший компонент. (На флоті швидкість ескадри вимірюють по найповільнішому кораблю.)
Інший приклад — слабкий комп'ютер складається з дуже дорогих «фірмових» комплектуючих, хоча його призначення — виконувати роль друкуючої машинки. І в тому і в іншому випадку гроші витрачаються дуже нераціонально. Подібне прийнятне тільки тоді, якщо купується певний компонент з прицілом на майбутнє, і працювати в комп'ютері він буде тимчасово.
Виявлено, що населення набагато краще підготовлене до покупки автомобіля, ніж до покупки комп'ютера. Але наш покупець мудрий і кмітливий. Якщо він чого сам не знає, то знайде фахівця-експерта, який в комп'ютерах розбирається професіонально. Правда тут криється інша небезпека: професіоналу деколи буває важко встати на позицію звичного користувача, і він рекомендуватиме комп'ютер, як би для себе. Ось і подумайте, а чи потрібен Вам «професійний» комп'ютер?
Ми вже говорили, що стандартні (типові) конфігурації дуже часто пропонуються в рекламі. Вже мовилося, що ці пропозиції мало підходять для реального життя, так як вони, як правило, не завжди добре збалансовані, і, загалом, їх мало хто реально купує. Приводяться вони виключно для довірливих покупців, щоб їм було зручніше порівнювати одні варіанти з іншими. Фірма нічим не ризикує, якщо її типова пропозиція виявиться на 5-10 $ дешевше, так як реальна конфігурація все одно відрізнятиметься за вартістю, зате дзвінків потенційних покупців буде значно більше (адже треба ж чимось компенсувати витрати на рекламу). Типові конфігурації, мабуть, підходять для реклами автомобіля, оскільки заводська комплектація однієї моделі не сильно відрізняється від іншої, але не дуже підходять для комп'ютера, де кожен складальник-виробник має право поступати, як він вважає за потрібне.
У захист фірм-виробників ПК потрібно сказати, що не завжди комплектуючі, закладені у вартість комп'ютера, доступні на ринку. Ринок ПК надзвичайно динамічний, і не завжди вдається оперативно встежити за зміною цін і асортименту. Тому у порядку речей, якщо в рекламі або прайс-листі заявлена одна ціна - в реальності вона може бути іншою. На щастя, як правило, ціни відрізняються не сильно, порядку ± 10-15 $. Стабільні ціни можуть дозволити собі тільки дуже великі компанії, або фірми, які мають запаси на власних складах, але у такому разі комп'ютер коштуватиме дорожче середньої ринкової ціни.
Вказуючи ціну на комп'ютер, продавець, в більшості випадків має на увазі ціну на системний блок, і не включає в неї вартість монітора, клавіатури, миші, і інших аксесуарів. Якщо у вартість ПК включений монітор або весь комплект — це обмовляється окремо. Іноді фірми пропонують дуже вигідні за ціною комплекти, правда не завжди вони можуть задовольнити кінцевого користувача, який хоче і монітор «елегантніший», і корпус «красивіший», і мишку «круту», і колонки «потужніші».

Ми спеціально детально розібрали ці деталі, щоб Ви могли подзвонити в будь-яку фірму при покупці комп'ютера і поставити всі питання, що цікавлять Вас. Відповіді здивують Вас, як, втім, і ціни. До речі, невиправдано низька ціна повинна вас насторожити. Бувають випадки, коли ПК комплектуються вживаними компонентами.
Який комп'ютер брати — готовий або «на замовлення»? Тепер для Вас це вже не питання. Зрозуміло, що готовий комп'ютер має сенс брати за основу, яку потім потрібно допрацювати під Ваші вимоги і смаки.
Тепер перейдемо до питання «як купувати?».
Перед покупкою слід уважно вивчити прайс-листи декількох фірм і пропоновані конфігурації. Вибравши який-небудь варіант, необхідно обов'язково подзвонити у фірму і переконатися в його наявності і уточнити ще раз ціну, так як далеко не завжди те, що написано в прайс-листі є в наявності, та і ціни часто міняються залежно від ситуації. Іноді деякі позиції включають в прайс-лист для з'ясування попиту на них, а Вам буде запропоноване щось інше, але «дуже схоже». Іноді на Ваше питання про наявність Вам відповідять, що все є, приїжджайте, хоча насправді нічого немає. Так відповідають в надії підняти Вас з м'якого дивана і затягнути до себе в магазин, а вже там Ви все одно що-небудь та купите, особливо якщо довелося їхати на інший кінець міста.
Є ще один маленький фокус: з курсом долара. Традиційно склалося так, що ціни на комп'ютери звичайно вказані в у. о., тобто у доларах США. А ось курс кожна фірма встановлює свій. Здогадалися, до чого це звичайно приводить? Правильно. Ви знайшли вигідну для Вас пропозицію, яка стає в гривнях дорожча за аналогічну, але де курс дещо нижчий. Звідси висновок — завжди питайте курс, взнавайте, чи увійшов до ціни податок і перераховуйте все в гривні!
Залишилося відповісти на останнє питання — «де купувати?».
Людям солідним і спроможним можна звернутися в солідну компанію або фірмовий роздрібний магазин, де Вам запропонують модель якісної зборки не тільки українського виробництва, але і «фірмові» комп'ютери від Dell, Compaq, Gateway, IBM, Hewlett-Packard — провідних світових постачальників. Вибираючи фірму-постачальника комп'ютерів, необхідно з'ясувати яке сервісне і технічне обслуговування надає компанія. Чи має фірма службу технічної підтримки і як вона працює: з вихідними або без вихідних, цілодобово або за графіком. Чи здійснюються безкоштовні консультації по телефону і чи можна по ньому додзвонитися. Чи існує Web-вузол технічної підтримки в Інтернеті і чи ведуться на ньому консультації з конкретних питань. Чи можливо отримати через Інтернет або електронну пошту нові версії драйверів, від яких залежить продуктивність Вашого комп'ютера. Яка гарантія на комп'ютер і чи існує випробувальний термін з поверненням грошей через певне число днів. Чи включається в ціну вартість обслуговування на місці експлуатації протягом першого року і чи існує таке обслуговування. Все описане вище дуже приємне, але… ДУЖЕ ДОРОГО! Далеко не всі можуть дозволити собі переплатити зайві гроші, особливо якщо комп'ютер є не дорогою іграшкою, а засобом заробітку «своїх кровних».
Покупцям з середнім достатком і невисокими вимогами до престижу можна звернутися в будь-яку відому йому фірму, заздалегідь з'ясувавши всі питання, які ми тут розглянули.
Можна також замовити комп'ютер у знайомого комп’ютерщика, або отримати його консультацію, якість якої залежатиме як від технічного рівня вашого знайомого, так і від ступеня дружності Ваших відносин. І пам'ятаєте: скільки людей — стільки і думок. Кожен представляє свій ідеал комп'ютера по-різному. Різні консультанти можуть дати різні поради виходячи з своїх уявлень, ситуації на ринку і інших чинників. І кожний з цих варіантів може бути дуже непоганий. Ступінь довіри до порад знайомих визначати тільки Вам.
Непоганим варіантом можна рахувати покупку комп'ютера через Інтернет прямо з доставкою до будинку. Інтернет-магазини в боротьбі за покупця пропонують часто дуже вигідні ціни і (ЦЕ ДУЖЕ ВАЖЛИВО!!!) хороший опис товару, що продається. Хоча якщо у Вас немає комп'ютера, то Інтернету теж немає. Ну нічого, другий комп'ютер Ви вже зможете купити у віртуальному магазині.
Умільці можуть спробувати зібрати комп'ютер самі з комплектуючих, заощадивши на цьому 20-30 $. Проте такий шлях неприйнятний для неспеціалістів і дилетантів, оскільки замість економії може принести серйозні збитки, адже під час збірки невмілий користувач може легко вивести устаткування з ладу і втратити гарантію.
Ну а тим, хто не знає, з ким йому порадитися, може придбати комп'ютер у нас. Кваліфіковані менеджери допоможуть Вам вибрати необхідну конфігурацію з декількох десятків пропозицій, і задовольнити найекзотичніші потреби, враховуючи можливості Вашого гаманця. Ми маємо дуже великий досвід роботи і прямі договори з постачальниками, завдяки чому пропонуємо дуже конкурентні ціни.
На закінчення ще раз нагадаємо дві прості істини, які як ніякі інші стосуються комп'ютерної індустрії: «Ми не настільки багаті — щоб купувати дешеві речі!», і «Дешеве не буває хорошим!». Економія грошей повинна бути розумною, додатково витрачені 30-50 $ не зроблять вам погоди, але можуть позбавити від серйозніших проблем з технікою в майбутньому.


БАЖАЄМО ВАМ ВДАЛОЇ ПОКУПКИ!

 

 

 

Новинки

Вхід в аккаунт